pobierz GM_Lite
Automatyczna instalacja uproszczonej wersji programu
Ostatnia aktualizacja:
01-10-2023
 
pobierz GM _POL_D
Pobranie dyskietek do instalacji programów
Ostatnia aktualizacja:
01-10-2023
 
pobierz GM_POL
Automatyczna instalacja programu bezpośrednio z internetu
Ostatnia aktualizacja:
01-10-2023
 
pobierz GM_PLG
wersja międzynarodowa
Ostatnia aktualizacja:
01-10-2023
 
question_mark_30x30 Jak zainstalować program do odczytu przeliczników gazu?
question_mark_30x30 Instrukcja obsługi oprogramowania do odczytu przelicznika, przeglądu danych i programowania przelicznika
GM_Lite Uproszczona wersja programu zawierająca podstawowe i niezbędne funkcjonalności
GM_POL_D Po rozpakowaniu pojawi się kilka katalogów o nazwach disk1, disk2... każdy odpowiadający rozmiarowi 1.44MB, dzięki czemu pliki te można przenosić za pomocą dyskietek na inne komputery. Uruchomienie programu instalacyjnego należy dokonać podając polecenie setup.exe z dysku 1 lub katalogu DISK1
GM_POL Duży plik, który można zainstalować na komputerze bezpośrednio po pobraniu z internetu. Tworzy on podobnie jak GM_POL_D komplet dyskietek instalacyjnych i automatycznie uruchamia instalację programu. Z uwagi na jego duży rozmiar zaleca się pobranie go tylko wówczas gdy program będzie zainstalowany na komputerze podłączonym do internetu (na stałe)
GM_PLG Międzynarodowa wersja programu
Poniższe instalacje są stworzone z myślą o komputerach wyposażonych w systemy 64-bitowe oraz w przypadku gdy pojawiają się problemy podczas instalacji programów: GM_Lite, GM_POL, GM_PLG
pobierz WGM_POL Ostatnia aktualizacja:
01-10-2023
 
pobierz WGM_PLG Ostatnia aktualizacja:
01-10-2023
 
pobierz WGM_LITE Ostatnia aktualizacja:
01-10-2023
 
WGM_POL Automatyczna instalacja polskiej wersji programu z uproszczonym instalatorem. Instalator rozpakowuje pliki do wskazanego katalogu oraz wymaga określenia ścieżek dostępu do programu głównegu, katalogu z danymi oraz katalogu z plikami konfiguracyjnymi. Automatycznie tworzy ikony na życzenie użytkownika.
WGM_PLG Automatyczna instalacja miedzynarodowej wersji programu z uproszczonym instalatorem. Sposób instalacji jak wyżej.
WGM_LITE Automatyczna instalacja uproszczonej wersji programu z automatycznym instalatorem. Sposób instalacji jak wyżej.
Do rozliczeń finansowych polecamy program "Cennik". Do odczytu i wizualizacji przelicznika pod systemem DOS polecamy program "Mac". Programy "Cennik" i "Mac" zostały opracowane przez firmę WiW S.C. z Gdańska.
Jeśli zauważyłeś błąd w programie, masz sugestie bądź propozycje prześlij swoje uwagi do: dr inż. Jan Jaworski
Wersje testowe
Platforma: Android
Program CMR
Link do Google Play
Aplikacja CommonMobileReader służy do odczytu i konfiguracji przeliczników gazu komunikujących się za pomocą protokołu GAZ-MODEM 2 lub wyższym. Odczyt przelicznika odbywa się poprzez dostępne w urządzeniu połączenia internetowe (APN, WI-FI) lub bezprzewodowy optyczny interfejs transmisyjny COG-04 WIFI (produkowany przez firmę Common Spółka Akcyjna). W wyniku odczytu danych we wskazanym miejscu w pamięci urządzenia tworzone są pliki w formacie zgodnym z programem „Mac” („Dos”), oraz „GMwin" i „MacWin” („Windows XP-8"). Zapisane pliki mogą zostać wyeksportowane poprzez pocztę (email) lub inne standardowe narzędzia służące do komunikacji urządzeń mobilnych z komputerem.
CMR w Google-PlayProgram CMR
Link do Google Play
CMR_FTPCommonMobileReader

do pobrania z FTP Common S.A.

Platforma: Windows
pobierz GM_POL
Automatyczna instalacja programu bezpośrednio z internetu
Ostatnia aktualizacja:
03-10-2023
 
pobierz WGM_POL
Wersja dla systemów 64bit
Ostatnia aktualizacja:
03-10-2023
 
Warunki korzystania z oprogramowania COMMON S.A.
Wersje beta NIE są przetestowane. Uwagi należy kierować do autora dr inż. Jana Jaworskiego mailowo lub telefonicznie: +48 601 330 005.